6 věcí, proč jsou Vánoce pro běžce fajn

A je to tady! Svátky jsou za dveřmi! Užijte si je plnými doušky a vytěžte z nich opravdu maximum:

1. Můžete jíst cukroví, kolik chcete

Kdo by chtěl přibrat? Jenže odolat všemu tomu výborném jídlu a hlavně domácímu sladkému cukroví, které je na každém stole, prostě nejde. Když si ale dáte trénink, tak půl hodiny po něm efektivně spaluje vše, co mu dáte. Tedy i cukroví. Když ho zvládnete zdlábnout v rozumné míře do půl hodiny, nemusíte mít žádné výčitky svědomí, naopak sacharidy udělají tělu dobře.

2. Vyhnete se nenáviděným návštěvám

Ještě za babičkou, tetou z jedné strany, strýcovi z druhé strany. Koho to baví? K tomu všude neskutečná výkrmna a ty řeči, kdo, co, kde a jak…to se nedá přežít. Když však rodině sdělíte svůj důležitý tréninkový plán (přes který nejede vlak) k jejich velké nevoli si pojedou po návštěvách sami. Ano – je vám to také moooc líto, že zrovna musíte trénovat v tuto dobu. 🙂

3. Můžete se kochat

Když se setmí, je trénování ve tmě občas nuda – není totiž čím obelstít hlavu. Avšak o Vánocích to je jiné. Mnozí i venku propadli kouzlu barevných blikajících světýlek a tak si budete při běhu připadat, jako byste běželi kouzelným světem – tady kometa, tam stromeček, jinde svítící sněhulák. Paráda!

4. Stanete se miláčkem kolemjdoucích

Stačí, když si na hlavu dáte santovskou čepičku nebo si oblečete vánoční svetr se sobem. K tomu ještě rolničky a hned budete středem pozornosti – všichni vás budou zdravit, přát vám k Vánocům a smát se. No co víc si přát?

5. Budete mít běžeckou trasu jen pro sebe

I velcí milovníci běhu o Vánocích povolí a zůstavají raději v zajetí jídla, tepla domova a pohádek. Jindy narvané běžecké trasy, které skoro připomínají běžecké dálnice, se tak mění v místo, které je teď jenom vaše a vy si tam můžete vychutnat téměř zenový klid.

6. Dostanete konečně to, co se vám líbí

Pokud jste běžecký maniak, je celé rodině jasné, že jediné, z čeho budete mít radost, je něco, týkající se běhu. Taková hezká knížka nebo něco nového běžeckého na sebe je prostě pecka ( narozdíl od sady ponožek, pantoflí nebo stého pyžama) a teď je taky hodně času vše pořádně otestovat. A co když se netrefili? Vše se dá naštěstí v pohodě vyměnit!

Reklama

3 Responses to 6 věcí, proč jsou Vánoce pro běžce fajn

 1. Miroslav Knedla napsal:

  A to jako fakt?… Uhhhh.Můžu se zeptat, kdo ten seznam sepsal a odůvodnil?

  • Michal napsal:

   Co konkrétně máš namysli? 😉 Jinak sepsali jsme to oba… Podložené je to v něčem zkušeností v něčem znalostmi a v něčem je to prostě humor 😉

   • Miroslav Knedla napsal:

    No, tak postupně: Můžu jíst cukroví, kolik chci. To nedělám ani během roku, protože mám své tělo rád 🙂 Vyhnete se nenáviděným návštěvám. Ty neznám a tudíž ani neprovozuji 🙂 Můžete se kochat. No budiž 🙂 Stanete se miláčkem kolemjdoucích. Cože,sakra, že já to nezjistil dřív, běhal bych mnohem dřív, tak od puberty aspoň 😀 Budete mít běžeckou trasu jen pro sebe. Ach to ego 😀 Dostanete konečně to, co se vám líbí. No, to jakože každý rok dostanu věci, které se týkají jen běhu? Uhhh, život je mnohem rozmanitější a netočí se jen kolem běhu. I bez běžeckých potřeb od svých známých dostávám cenné dary. Třeba jejich přítomnost 🙂 Takže asi tak no 🙂

Napsat komentář