5 kosmetických věcí, bez kterých se toto léto neobejdu

Co si teď s sebou vždycky beru do tašky na trénink nebo na závody? Pár věcí, které jsou praktické, zpříjemňují mi běhání a dělají vše proto, abych vypadala hezky.

1. Proti rozmazané řasence

Závody většinou běhávám nalíčená a v týdnu mívám tréninky až po práci. Nerada však používám voděodolný make-up. Proto jen denní make-up chytře „poupravím“. Skvělá je báze Clarins Double Fix’ Mascara. Je to průhledný gel, jehož balení na první pohled působí jako řasenka. Pomocí kartáčku gel nanesu na již nalíčené řasy a na obočí. Po zaschnutí vše skvěle zafixuje a líčení vydrží při tréninku nápor potu i vlhkosti. Úžasné!

2. Proti odřeninám

Když běhám v horku jen v tílku, mívám problémy s odřenou kůží v podpaží. Při pocení se mi pokožka odírá o sebe a je to velmi nepříjemné, štípe to a podrážděná kůže se mi pak špatně hojí. Proto s sebou nosím kosmetickou vazelínu, kterou jsem si kdysi koupila na rty. Moc mi nevyhovovala – byla příliš  převoněná a na rtech mi vadila. Tak jsem ji využila jinak – na tělo. Má malé balení, nezabere moc místa a funguje! Kůže pak hezky klouže a já nemusím ve vedrech běhat jen v tričkách s krátkým rukávem.

3. Proti slunci

Na mazání jsem pes. Je to jednak díky mojí práci ( absolvovala jsem už nemálo tiskových konferencí na téma negativní účinky slunečního záření na kůži) a taky pokud se nenamažu, tak se spálím. Dříve jsem s tím problémy nemívala, ale čím jsem starší, tím je to horší. Nerada ale vrstvím příliš mnoho přípravků na sebe, zvlášť při běhání. Proto se teď neobejdu bez malého opalovacího spreje Anthelios z lékárny. Stačí ho jen protřepat a jemnou, svěží mlhu aplikovat přímo na obličej, krk i dekolt. Sprej je geniální v tom, že ho na kůži ani necítím, nemusí se roztírat a používám ho klidně i přes make-up.  A když u sebe někdy zrovna nemám tělový opalovací krém, nastříkám si ho i na ruce a nohy. To pak ale hódně rychle ubývá.

4. Proti vysušeným rtům

V každé kabelce a skoro ve všech kapsách mívám něco na rty. Nejraději mám takové přípravky, které rtům dodají barvu a taky je vyživí. Aplikují se ráz-dva bez zrcátka. Vteřinka a hotovo. Teď je mým letním favoritem Juicy Shaker. Je to dvousložková barva na rty – půlka je olej, půlka barva. Zatřepu, nanesu houbičkou na rty. Krásný korálový odstín (č. 352) dlouho vydrží, olej rty vyhladí a krásně to voní po melounech. ( To je asi jediná vůně melounů na světě, která mi nevadí. Melouny opravdu nenávidím! )

5. Proti špíně a potu

Když jsem po tréninku a nemám čas se odličovat, použiju praktický kapesníček napuštěný micelární vodou Sensibio H2O. Všechen make-up ( zvládne i voděodolný a řasenku) i špína je rázem pryč a na kapesníčky nedám dopustit i na cestách – třeba v letadle. Perfektně se mi teď osvědčily při dlouhé cestě do Indie. Dají se použít kdykoliv a nevylijí se do zavazadel. Skvělé jsou i na ruce, dají se použít i do podpaží a v nejhorším i  jako vhlčené toaletní ubrousky.

Napsat komentář