Velký běžecký horoskop pro rok 2021

Hoďte za hlavu náročnou „dvacítku“ a směle se rozběhněte do roku nového! Už teď je jasné, že vše se k lepšímu obrací a že hvězdy budou přát! Co vás čeká a nemine? 

Kozoroh 21.12. – 20.1.

Kozorozi, cítíte, že stále nemůžete dosáhnout svých cílů? Chce si to udělat si plán a nepolevovat, vyplatí se vám to. Ve dvou se to lépe táhne, tak si k běhání najděte parťáka nebo (až to situace dovolí) se přihlaste do nějaké běžecké skupiny. Uvidíte, že se vám bude trénovat lehčeji a nebudete na trénink tolik myslet. Dobrou zprávou je, že letos se plně ukáže vaše píle a síla. Tak toho využijte!

Vodnář 19.1. – 18.2.

Tento rok vás čeká řada překvapení a totéž platí i o vaší kondici. Na začátku roku budete mít možná pocit, že jste z formy a ne a ne se do ní dostat. Avšak vytrvejte a nenechte se tímto odradit. Brzy ucítíte, jak se síly navracejí a vy chytáte druhý dech, což se vám ukáže už na konci jara. Nic ale nepřehánějte a dopřávejte si také pravidelný odpočinek. Pak vše půjde hladce a vy se svým úspěchům nebudete stačit divit. No prostě paráda!

Ryby 18.2. – 20.3.

Milé ryby, i když cítíte, že jste s trénováním v pohodě, letos se zaměřte také na běhání do kopců a kopečků. To dokonale zvýší vaši fyzičku a uvidíte, jak vám to i na rovince půjde snadněji. Pokud jste ještě nikdy neběželi půlmaraton, tak letos ho dáte. Pokud vám to nevyjde na velkém závodě, určitě ho zvládnete virtuálně. Máte na to! Motivujte se a dělejte si plány, od malých krůčků to půjde až k velkým cílům.

Beran 20.3. – 19.4.

Stále chodíte hlavou proti zdi? Nebuďte tvrdohlaví a nechejte si v trénincích poradit od profesionála. Pár hodin s trenérem vás posune zase o kousek dál a také odstraníte své běžecké chyby. Velmi se zlepšíte a posunete se i blíže ke špici. Nezapomínejte se po tréninku protahovat – zamezíte tak bolestivým problémům, které občas míváte a které vás mohou dovést až k nepříjemnému zranění. A to přece nechcete! Dobrá zpráva pro nezadané běžce: svou velkou lásku máte letos šanci potkat právě při běhání.

Býk 19.4. – 20.5.

Sice vám loni nevyšly všechny závody, na které jste se tolik těšili, ale stejně jste byli pilní a trénovali jste, i když jste neměli tak silnou motivaci jako jiné roky. Ukázalo se, že běhání milujete a dovedete si ho užít všemi couly, že vše není jen o překonávání met a honěním se za stupni vítězů. Pokud cítíte, že teď vám chybí energie, tak postupně jí budete mít víc a víc. Využijte toho, letos je váš rok, kdy vám půjde vše, na co sáhnete. A stejné to bude i s běháním.

Blíženci 20.5. – 21.6.

Milí blíženci, myslete na to, že je důležité běhání kombinovat i s jinými sporty. Co třeba zkusit posilování nebo jógu, která krásně protáhne všechny zkrácené svaly? Teď, v zimě vsaďte na běžky nebo zkuste ski alpy. Na konci roku buďte opatrní a šetřete se, hrozí riziko přetrénovaní a také možného úrazu. Jinak vám vše půjde snadno a vy si budete běhání užívat, jak už dlouho ne.

Rak 21.6. – 22.7.

Tento rok bude váš! Podaří se vám vše, na co sáhnete – tréninky budete zvládat lehčeji než jindy a budete si je užívat. Pokud jste o nějakém závodu zatím jenom snili, právě letos je ten pravý čas, kdy byste se do něho měli pustit a přihlásit se na něj. Štěstěna bude stát na vaší straně a jsou největší šance, že to zvládnete. Nepodceňujte však pitný režim, i v zimě, je při tréninku velmi důležitý!

Lev 22.7. – 23.8.

Ach vy lvi! Cítíte se často jako vládci a mnohdy musí být vše jen podle vás. Tak právě letos se nebojte některé věci v osobním životě nechat i na druhých a trochu si oddychnout. Vše nemusí být jen vás a raději svou energii nasměrujte do tréninků. Jste plní síly a vaše tělo bude mít letos formu. Využijte toho! Uvidíte, jaké budete mít úspěchy!

Panna 23.8. – 22.9.

Jste v plné síle a kondici, nabití energií. A tak tomu bude po celý rok! Jediný výpadek byste mohli cítit v brzkém jaře, kdy si klidně dopřejte i lenošení. Nic vám neuteče. Letos zkuste více běhat v terénu – nerovný povrch a příroda je přesně to, co potřebujete. Pokud cítíte únavu z práce a zažíváte stres, běhejte častěji, ale klidně kratší trasy. Dokonale vám to vyčistí hlavu.

Váhy 22.9. – 23.10.

Jasně, rozhodování není vaše silná stránka, ale v roce 2021 se vám bude dařit a nebude od věci i někdy trochu zariskovat. Vyplatí se to, protože letos budete naprosto vyvážení! Krásně si budete plánovat tréninky, motivaci, pokud budou, tak i závody. Nebuďte při zemi a jděte do všeho po hlavě!

Štír 23.10. – 22.11.

Jestliže vás trápily zdravotní problémy, tak letos se jich zbavíte. Musíte však myslet na to, že všeho moc škodí – i tréninků a trochu z nich uberte a více odpočívejte. Pravidelně si mezi běháním dopřávejte (až to půjde) masáže, saunu a vířivku, střídejte běh i s procházkami. Tento rok přeje vašemu znamení láska, takže je tu velká šance, že potkáte svůj běžecký protějšek.

Střelec 22.11. – 21.12.

Tento rok bude jako na horské dráze. A tak se budete cítit i vy. Jednou trénink půjde snadno, jindy zase ztěžka. Ale hlavně žádné strachy! Už na začátku dubna vše zlomí a pocítíte příliv energie. V tomto roce se také nebraňte změnám, například v zavedených trénincích. Změňte je – bude to krok k lepšímu. Nešetřete na kvalitní výbavě, uvidíte, jak se vám to vyplatí a běhání si díky ní ještě více užijete.

 

 

 

 

 

Leave a Reply