Velký běžecký horoskop na rok 2022

První dny nového roku jsou tady! Co vás v běhání čeká a co vás nemine? Podívejte se náš velký celoroční horoskop, kde vše najdete!

Kozoroh 21.12. – 20.1.

Jste v plné síle a kondici, nabití energií, a tak tomu bude po celý rok. Jediný výpadek byste mohli cítit o prázdninách, kdy si klidně dopřejte i trochu více lenošení. Nic vám neuteče. Letos zkuste více běhat v terénu – nerovný povrch a příroda je přesně to, co potřebujete. Pokud cítíte únavu z práce a zažíváte stres, běhejte častěji. Dokonale vám to vyčistí hlavu.

Vodnář 19.1. – 18.2.

Tento rok bude jako na horské dráze. A tak se budete cítit i vy. Jednou trénink půjde snadno, jindy zase ztěžka. Ale nebojte se – s nástupem léta se vše zlomí a pocítíte příliv energie. V tomto roce se také nebraňte změnám, například v zavedených trénincích. Změňte je – bude to krok k lepšímu. Dívejte si pozor na úrazy a nešetřete na kvalitní výbavě.

Ryby 18.2. – 20.3.

I když cítíte, že jste s trénováním v pohodě, letos se zaměřte také na běhání do kopců. To dokonale zvýší vaši fyzičku a uvidíte, jak vám to i na rovince půjde snadněji. Pokud jste ještě nikdy neběželi půlmaraton, tak letos ho dáte. Motivujte se a dělejte si plány, od malých krůčků to půjde až k velkým cílům.

Beran 20.3. – 19.4.

Jestliže vás trápily zdravotní problémy, tak letos se jich zbavíte. Musíte však myslet na to, že všeho moc škodí – i tréninků a trochu z nich uberte a více odpočívejte. Pravidelně si mezi běháním dopřávejte saunu a vířivku, střídejte běh i s procházkami. Tento rok přeje vašemu znamení láska, takže je tu šance, že potkáte svůj běžecký protějšek.

Býk 19.4. – 20.5.

Jen běhat nestačí a proto letos zkuste běhání kombinovat i s jinými sporty. Co třeba zkusit pravidelně chodit plavat nebo na jógu? Ta krásně protáhne všechny zkrácené svaly. Teď, v zimě, vsaďte na běžky nebo na skialpy. Na konci roku buďte opatrní a šetřete se, hrozí riziko přetrénovaní a také možného úrazu. Jinak vám vše půjde snadno a vy si budete běhání užívat, jak už dlouho ne.

Blíženci 20.5. – 21.6.

Blíženci by měly tento rok dbát na pravidelnost. Cítíte, že stále nemůžete dosáhnout svých cílů? Chce to udělat si plán a nepolevovat. Ve dvou se to lépe táhne, tak si k běhání najděte parťáka nebo se přihlaste do nějaké běžecké skupiny. Uvidíte, že se vám bude trénovat lehčeji a nebudete na trénink tolik myslet. Přihlaste se na malé závody v přírodě, to je letos pro vás to pravé.

Rak 21.6. – 22.7.

Letos si v trénincích nechejte poradit od profesionála. Pár hodin s trenérem vás posune zase o kousek dál a také odstraníte své běžecké chyby. To se vám vyplatí zejména u závodů. Když toto absolvujete – velmi se zlepšíte a posunete se i blíže ke špici. Nezapomínejte se po tréninku protahovat. Zamezíte tak bolestivým problémům, které občas míváte.

Lev 22.7. – 23.8.

Rádi zkoušíte nové věci a baví vás to. A přesně tento rok vám v tom bude plně nakloněn. Vyberte si nové trasy na běhání, zkuste nové závody, které jste ještě neběželi. Pokud běháte jen po silnici, přesuňte se do terénu a do hor. To je přesně to, co by vás mohlo bavit. Trailové závody nejsou jen ty extrémní, ale také kratší a méně strmé. Hodně vás budou motivovat i ty, které se běhají ve dvojicích. Je to skvělá motivace a ve dvou se to lépe táhne.

Panna 23.8. – 22.9.

Pokud jste loni cítili úbytek energie, tak letos se vám bude vracet. Budete více vytrvalejší a odhodlanější k trénování, než minulý rok. Vše vám půjde snadněji a vy si běhání budete zase vychutnávat, jako na začátku. Letos si vyberte jen pár závodů. Vyrazte na ty, o které opravdu stojíte a dejte do nich všechno. Máte velké šance, že se umístíte i na stupních vítězů.

Váhy 22.9. – 23.10.

Pro druhé byste se rozdali. Je to skvělé, ale zkuste tento rok více myslet na sebe a také se sobě více věnovat. Víme, že je to těžké všechno skloubit dohromady, ale věřte, že hvězdy stojí při vás a vše půjde snadno. Takže je zbytečné se všeho dopředu obávat. Naopak, do vašich aktivit zapojte také svou rodinu a přátele. Právě ti vás podpoří ve chvílích, kdy vám dochází motivace a síla. Třeba na závodech. Díky nim zvládnete téměř nemožné!

Štír 23.10. – 22.11.

Tento rok bude zajímavý, rušný, zkrátka všechno, jen ne nudný! Čeká vás řada překvapení a totéž platí i o vaší kondici. Na začátku roku budete mít možná pocit, že jste z formy a ne a ne se dostat do obvyklé kondice. Avšak vytrvejte a nenechte se tímto odradit. Brzy ucítíte, jak se síly navracejí a vy chytáte druhý dech, což se vám ukáže už na jarních závodech. Nic ale nepřehánějte a dopřejte si také pravidelný odpočinek.

Střelec 22.11. – 21.12.

Tento rok bude váš. Podaří se vám vše, na co sáhnete – tréninky budete zvládat lehčeji než jindy a budete si je užívat. Pokud jste o nějakém závodu zatím jenom snili, právě letos je ten pravý čas, kdy byste se do něho měli pustit a přihlásit se na něj. Štěstěna bude stát na vaší straně a jsou největší šance, že to zvládnete. Nepodceňujte však pitný režim, i v zimě, je při tréninku velmi důležitý!

 

Leave a Reply