Tipy, aby svaly nebolely

Když jsem začínala trénovat, byl to velký nápor na moje svaly – několik dní bolely jako čert. Otestovala jsem proto na vlastní kůži přípravky a procedury, které uleví od bolesti a zrelaxují tělo. Využívám je i nyní po náročných závodech, velkých túrách, běžkování nebo lyžování. Tyto mám nejraději:

Relax ve vaně

Lahvička Liquid Yoga od americké značky Mama Mio mne zaujala už svým vtipným názvem – „tekutá jóga“ a popiskem, že obsahuje „maséra v lahviččce“. Jedná se o uklidňující antistresovou lázeň. Když ji nalijete do vany, nepění ( neobsahuje totiž syntetická pěnidla), ale vodu mléčně zabarví a taky nádherně provoní koupelnu bylinkami a mentolem. Jedinečná je v tom, že obsahuje kromě vonných esencí také minerály a arniku, takže umí skvěle uvolnit svaly. Vyzkoušel ji i Michal a oběma nám dost pomáhá. Skvělá je i v situacích, kdy jste psychicky unavení, vůně éterických olejíčků totiž skvěle působí i na mysl. Více na www.mioskincare.cz

Přírodní lékárna

Moc ráda používám českou přírodní kosmetiku Nobilis Tilia ( www.nobilis.cz) z Krásné Lípy. Byla jsem se kdysi podívat v jejich výrobně v Česko-Saském Švýcarsku na Vlčí hoře a zaujalo mne jednak nádherné prostředí uprostřed přírody, ale také přístup značky – firma si třeba sama přírodní cestou čistí vodu. Vynikající je jejich Uvolňující gel na svaly. Používám ho nejen po výkonu, ale i před náročnými závody. Osvědčil se mi třeba před pražským půlmaratonem. Nádherně voní po bylinkách a obsahuje také třezalkový olej. Má 100% přírodní složení, svaly po něm méně bolí a líbí se mi, že ihned vstřebává a hlavně nemastí.

Chladivý dotek

Asi před půl rokem jsem objevila opět českou značku Sportique. Jak už sám název napovídá, je určená především pro sportovce a aktivní lidi. Líbí se mi jejich obaly a taky složení, které je přírodní a tak ho pokožka skvěle vstřebává. Produktů od nich jsem vyzkoušela už několik ( mám ráda třeba jejich deodorant bez aluminiových solí a krém proti odřeninám ), ale používám hlavně Cooling Cream  – chladivý krém po sportování, který skvěle uvolňuje svaly. Voní po mentolu, kafru a borovici. Je chladivý až tak, že mi z něho někdy bývá až zima 🙂 Oblíbila jsem si také Muscle Gel, který je dobrý před i po výkonu, působí také také na klouby a voní po hřebíčku a až tak moc nechladí. Vše kupuji na www.sportique.cz.

Okamžitá energie

Když přijdu unavená z tréninku, pomůže mi sprcha. Nejraději mám arnikový sprchový gel od Weledy ( www.weleda.cz)  – je totiž přírodní a tak nádherně voní! Celá koupelna je plná aroma bylinek  – arniky a levandule a já už při mytí cítím, jak se mi odplavuje únava a svaly povolují. Hned po sprše také ráda používám na ještě vlhkou pokožku jejich masážní olej s arnikou – výborně vyživí suchou kůži, ale také zahřívá a působí na svaly, které jsou pak méně bolestivé a ztuhlé. Když je nejhůře, je skvělá také Arnika 10% mast – nevím, proč výrobce uvádí, že to je mast, když se jedná spíše o bylinkový gel. Je vynikající na silné namoženiny, na výrony, modřiny a velmi bolestivé svaly.

Všemocné bublinky

Žádná terapie šampaňským 🙂 na bežeckou únavu zbožnuji vířivku v kombinaci se saunou. Není to nic extra nového, ale na mne to je fakt účinné. Mých favoritů je hned několik – když chci soukromí, chodím do wellnesu Infinit v zámku Svatý Havel ( www.chateauhotel.cz) nebo do spa hotelu Sheraton ( www.sheratonpraha.cz) v Žitné ulici. Masovější záležitostí, ale také o dost levnější a taky fajn, je Aquapark na Barrandově (www.aquadream.cz), mám to kousek od domu a když tam jde člověk třeba v neděli večer, není už tam ani moc lidí.

3 komentáře

  1. Takže žádné tipy, ale obyčejná reklama na uvedené přípravky a bez označení reklama, tvářící se jako článek. Takže další web co mažu z oblíbených…

  2. Zkusila jsem arnikový sprchový gel. A zatím spokojenost. Po náročném tréninku krásně svaly uvolní. A je pravda, že koupelna voní ještě dlouho po sprše. 🙂

Leave a Reply