Vánoční dárky na poslední chvíli

Někdo je natolik zodpovědný, že je začne nakupovat už po létě, aby se vyhnul stresu a měl vše připravené. Pokud ale patříte k takovým, jako jsem já a dárky sháníte těsně před Štědrým dnem, pak tady pro vás máme několik tipů, co jistě potěší i naročné běžce a běžkyně. A pokud se vám z některých našich tipů bude líbit, co tento článek přeposlat a napovědět, co byste si letos opravdu přáli? 

IDEA PRO OBDAROVÁVANÉHO:

Pokud rád běhá s hudbou, můžete zvážit jednu z následujících variant:

Aftershokz Trkz titanium

Tahle sluchátka se stala neodmyslitelnou součástí naší výbavy. Jakmile nás čeká delší běh, bereme je s sebou a v okamžiku kdy je nejhůře si prostě pustíme nějakou nakopávačku. Skvělé na nich je, že i když posloucháte hudbu, sluchátka netlumí zvuky okolí, protože hrají přes lícní kost, podobně jako v kochleárních implantátech. Více si přečtěte v našem článku.

Plantronics FIT 3

Pokud byste dali přednost klasickým sluchátkům, pak máme jiný tip. Sluchátka Plantronics FIT mají opravdu skvělý zvuk. Navíc oproti jiným přinášejí kompaktní a ergonomický design. Nevadí jim, ani když je zmačkáte a strčíte do kapsy, přežijí polití vodou i pořádný slejvák. Zkrátka jsou to sluchátka do nepohody, pro ty kteří nechtějí být při poslechu ničím rušeni. Jak jsem s nimi byl spokojen při svém testu, se dočtete zde.

IDEA PRO OBDAROVÁVANÉHO:

Myslíte si, že jeho sporttester už dožívá a potřeboval by něco novějšího, případně stále běhá s mobilem?

Garmin Forerunner 30

Novinak od Garminu – kvalitní běžecké hodinky za výjimečnou cenu. Když jsem testoval pro časopis RUN jejich vybavenějšího bratříčka, byl jsem nadšený. Tady v Garminu ubrali několik funkcí, které pokud jen běháte, normálně nevyužijete a cenu nastavili opravdu nízko. Je to náš tip na dostupný sporttester pro začátečníky a mírně pokročilé.

Garmin Fenix5 / Forerunner935

Rodina hodinek Fenix5 – to je kategorie sama pro sebe. Ať se konkurence snaží jak chce, zatím na ni nenalezla odpověď. Fenixy jsou prostě plnohodnotné chytré hodinky a špičkový sporttester v jednom. Vybírat můžete hned ze čtyř zajímavých modelů:

Fenix 5S  – kompaktní plně vybavený outdoor sporttester, zejména pro ženy a muže s drobnějším zápěstím

Fenix 5 – ideální model pro ultra závody. Rozhodovat se můžete z variant se safírovým sklem a wifi nebo si vystačíte se sklem minerálním a wifi oželíte.

Forerunner 935 – nejmenují se sice Fenix ale jsou ze stejné rodiny. Zkrátka odlehčená verze Fenixu5. Skvělá pro ty, kdo nevyžadují kovové tělo, ale chtějí ty nejlepší a nejnovější funkce.

Fenix 5X – Nejvyšší a také největší model. Výborně se hodí pro ty, kteří chtějí používat hodinky i k reálné navigaci s grafikou mapou. Počítejte ale s přece jen většími rozměry.

IDEA PRO OBDAROVÁVANÉHO:

Protože je v zimě brzy tma může se hodit také čelovka:

Fenix HM50R

Když jsme testovali čelovku HL50, byla to pro Soňu jednoznačně nejlepší volba. Kompaktní, jednoduchá a spolehlivá. Jenže letos přišel Fenix s modelem HM50R a byla to trefa do černého. Nabíjecí čelovka s indikací nabití v kompaktních rozměrech s perfektní výdrží a svítivostí. To je prostě volba nejen pro každou ženu. Více v našem testu.

Ledlenser SEO7

Výrobce čelovek Ledlenser se chlubí svou 7 letou zárukou. Navíc jejich čelovky disponují regulací kuželu světla a to se mnoha lidem líbí. SEO7 je skvělou volbou ve střední třídě. Nabízí nabíjecí akumulátor, navíc možnost vyměnit ho za tužkové baterie. Skvělý dosvit a slušnou výdrž. To vše při minimální váze. Myslíme si, že minimálně za vyzkoušení to stojí.

Silva Trail Runner 2x USB

Z čelovek je na výběr ještě osvědčená klasika od Silvy. Trail Runner 2x USB se neztratí. Rozložení váhy mezi reflektor se dvěma LED diodami a baterii. Snadné nabíjení přes micro USB. Prostě nabít, nasadit a pak už si jen užívat běh. Více jsme o ní psali v našem testu čelovek.

A MŮJ TAJNÝ TIP PRO MUŽE NEJEN BĚŽCE

Philips OneBlade

I běžci jsou jenom lidi a muži se jednou za čas potřebují holit. Já se holením strašně nerad zdržuji. Nadchlo mně, když mi kamarád Jakub ukázal novinku od Philipsu – One Blade. Lehký holící strojek, který si snadno poradí s vousy ve směru jejich růstu, tak v jejich protisměru. Navíc je opravdu rychlý a pohodlný, po kůži snadno klouže, avšak nad vším máte kontrolu. Líbí se mi také, že má velikost, kterou sbalím a nezabírá téměř žádné místo.

 

3 komentářeLeave a Reply