5 příkladů, jak nás pozitivně mění běh

Jedni by si řekli, že toho s obyčejným běháním příliš naděláme. Jenže my víme, že to není jen tak. Sami jsme příkladem, že nám pěkně změnilo životy, těla, psychiku i vztahy.

Harmonizuje vztahy

Michal: Když jsem znovu začínal běhat, nebyl jsem na tom zrovna nejlépe. Nejen, že jsem vážil jako přerostlý hroch, nedokázal jsem vyjít do druhého patra, ale měl jsem i osobní problémy. Díky běhu jsem ale  získal nové přátele, našel si novou lásku a najednou bylo vše nějak jednodušší a postupně to začalo i do sebe hezky zapadat.

Přináší pohodu

Soňa: Proč běhá stále více a více lidí? Není to jenom kvůli trendu propracovaných, štíhlých těl. Běhání nádherně ovlivňuje naše myšlenky i psychiku. Vyběhnete s plnou hlavou, všechen ten chaos se dere na povrch a vy máte pocit, že snad explodujete. Jenže když se rozběhnete, tak nohy se střídají, ruce se hýbou do rytmu, pravidelně dýcháte a vše nepotřebné se z mozku vytrácí. Díky tomu jsem začala běhat i já. Nepotřebovala jsem hubnout, ale po náročné práci jsem si chtěla vyvětrat hlavu, roztřídit myšlenky a nabít se pozitivní energií.

Napomáhá k vytrvalosti

Michal: Rád rozjíždím nové věci, a tak jsem to měl vždycky. Jenže nikdy jsem neměl dost vytrvalosti, abych některé věci dotáhl. Když jsem začal běhat, hlavně poté co jsme se dal na ultra, jsem změnil i svůj pohled. Také dnes rád začínám s něčím novým, ale mám mnohem více schopností věci pořádně dotáhnout a také se prát s překážkami mnohem houževnatěji, než dříve.

Zlepšuje zdraví

Soňa: I když si můžete o běhání poslechnout plno zkazek, jak si zničíte kolena atd., tak naprosto převládají jeho pozitivní zdravotní účinky. Dříve jsem bývala často nachlazená, bála jsem se jít ven z domu jen s trochu vlhkou hlavou, že se nachladím. Tohle už neřeším, ani počasí. Běhání mě nutí se o svoje tělo více starat a taky mu lépe naslouchat, i jeho potřebám.

Snižuje váhu

Michal: Když jsem se dostal s váhou přes 120 kilo, bylo pro mě vše strašně těžké, ale problém jsem si neuvědomoval. Běh ale změnil můj pohled. Nejen, že jsem pak začal rychle váhu snižovat, ale najednou jsem začal celkově zdravěji žít, a to vše ještě urychlilo. Najednou šlo dolů pár kilo, pak deset, a nakonec více než třicet. Vše to začalo jen jedním malým „běžeckým“ krůčkem.

1 komentář

Leave a Reply