Jak vypadal náš první běžecký kemp Running2?

Hodně dlouho jsme tento sportovně nabitý víkend pro všechny běžecké nadšence chystali. No a teď se proměnil v realitu a byla to opravdu velké jízda! Tři dny na Šumavě u Lipna byly plné běhání v přírodě, pilování techniky, posilování, skvělého jídla a nechyběla ani super parta. Jak to probíhalo a na co se s námi můžete příště těšit i vy?

Krásná příroda, kde jsou kopečky, ale také rovinky? Taková je Šumava – přeje jak začátečníkům, tak těm, kteří si chtějí užít pěkné traily. Proto jsme zvolili malebnou Přední Výtoň v těsné blízkosti Lipna a zde hezký rodinný penzion Výtoň, kde si skvělé jídlo chválil i Lukáš Hejlík.

Ke spolupráci na kempu jsme si přizvali skvělého trenéra ze Status Fit Davida Bokůvku a jeho ženu Ivu, která se zabývá také trénováním a nutričním poradenstvím. Oba jsou skvělými odborníky a hlavně oba sportem, během a zdravým životním stylem žijí a umí to také skvěle předávat ostatním a jsou na podobné vlně jako my.

Hned v pátek po příjezdu jsme si rozdělili na testování běžecké boty Puma Nitro – na silnici Forever Run a do terénu Fast-Trac. Začali jsme dynamickou rozcvičkou a hned jsme se vydali do nedalekého lesa proběhnout se v terénu. Někteří se toho báli, ale zvládli to všichni – kopečky, větve, kameny a ani bláto nevadilo, bylo totiž po dlouhé době konečně jarně – svítilo sluníčko a bylo teplo. Rychlí se vraceli pro pomalejší a všichni zvládli téměř dvanáct kilometrů.

Pak nás v penzionu čekala úžasná večeře. Plná zdravá penze s výběrem ze dvou jídel byla součástí našeho běžeckého víkendu. Vše vařila samotná majitelka penzionu, která je tu vyhlášenou šéfkuchařkou.

V sobotu ráno jsme po snídani vyrazili na běžecký výlet na nejvýše položenou zříceninu hradu v Česku – Vítkův kámen, odkud byly krásné výhledy na okolní krajinu a byla tak dobrá viditelnost, že byly v dálce vidět u zasněžené vrcholky Alp.

Seběhy i kopce – i tady přicházela na řadu teorie a praxe a také názorné ukázky Davida i Michala, takže všem jen stály vlasy na hlavě, aby v tom šíleném kalupu z kopce zůstali celí. Jenže oni to umí, tak nebylo čeho se bát a když si to pak vyzkoušeli všichni, hned bylo i sbíhání jednodušší.

Přednáška od Ivy o základech výživy sportovců – s mýty a fakty mnohé zaujala a diskuze pak skoro nebrala konce. Jenže pak všechny čekalo pilování techniky, posilování, cvičení na mobilitu kloubů, protahování a další důležité věci, které potřebuje každý běžec. Den byl dlouhý a náročný. Po večeři následovala i běžecká tombola – každý vyhrál sportovní cenu a povídání o technice běhání a dalších běžeckých tipech bylo fakt zajímavé.

V neděli nás po rozcvičení a běžecké abecedě čekal výběh, tentokrát po zpevněné rovince okolo jezera až k hrázi a nejrychlejší běžci běželi až do Lipna.

Jenže bylo dobré ještě šetřit síly. Na jednoho účastníka kempu čekal voucher na pár nejnovějšího modelu silničních běžeckých bot Forever Run od Puma. Pravidla hry byla jednoduchá – tipnout si, kolik dřepů s výskokem jsem schopný za určitý časový úsek udělat a pak to opravdu zkusit. Ten, kdo se svým tipem setkal s počtem dřepů, vyhrál. Makali všichni – i trenér David a také Míša.

No a co říct na závěr?

Tři dny utekly jako voda. Byly plné zážitků, tipů na běhání na silnici i v trailu, ale také legrace a hlavně jsme se sešli super parta z celé republiky. Velké díky všem, co s námi byli a také Davidovi i Ivě, Lucce, Barče a Mírovi. My jsme z celého víkendu tak plní hezké energie, že tohle musíme určitě zase zopakovat! Na náš další bězecký kemp se tedy můžete těšit na podzim – včas určitě dáme všechny informace.

7 komentářů

 1. Jsme moc rádi, že jsme se kempu mohli zúčastnit. Lákadlem nám bylo nejen prostředí Lipenské přehrady, příslib skvělé gastronomie a ubytování, ale také zvědavost nad obsahem a samotným provedením kempu. Jednalo se přeci jen o první ročník a účast na akci tohoto typu byla pro nás také novinkou. Jako běžečtí začátečníci jsme přijížděli s mírnými obavami, jak můžeme na první pohled skutečně našlapaný program zvládnout (po fyzické stránce), avšak po prvním seznámení se a výběhu do terénu jsme měli jasno, že jsme tu správně. Organizátoři zvládli akci na jedničku a dokázali se do značné míry operativně přizpůsobit jak počasí, tak všem účastníkům svým individualizovaným přístupem. Dozvěděli jsme se spoustu nových rad, poznatků a zkušeností přímo v praxi a hlavně ve vzájemných souvislostech, užili si úžasnou kuchyni a skvělou společnost podobných nadšenců. Velký dík proto patří nejen Soni a Michalovi, ale také Davidovi a Ivě a celému týmu restaurace a Penzionu Výtoň. Nejvíce litujeme, že kemp tak rychle uplynul, ale už teď se těšíme na příště!

  1. Author

   Martine a Míšo! Díky, že jste byli s námi a za moc hezká slova. Bylo úžasné sledovat, jak se skvěle posouváte a zlepšujete a hlavně jak máte z běhání radost. Míša psala, jak jste dneska zvládli běh 12,5 km na Hrádek. To je báječné! Budeme se moc těšit, až se zase uvidíme a ať vám to běhá!

   1. Je to tak Soni, nakopli jste nás a ukázali nové možnosti. Trénujeme a opakujeme si poznatky z kempu. Se správnou technikou se totiž běhá s větším nadšením! Už teď plánujeme další trasy na poznávání krajiny během 🙂 Díky moc!

 2. Užili jsme si to! Lepší komnetář snad ani nené 🙂 A to máme – já, manželka a 13 letý synek už něco „nalítáno“. Skvělí spoluběžci a spoluběžkyně, krásné lokace výborné jídlo. A výborní „instruktoři“ Soňa, Iva, Michal a David. Všechno do sebe krásně zapadlo a bylo sesazené. Díky! Přijedeme zase. Ondra

  1. Author

   Ondro moc děkujeme! Vy jste úžasná běžecká rodinka a i díky vám to bylo tak báječné. Těšíme se na další společné akce a ať vám to běhá!

 3. Na kemp jsem odjížděla s očekáváním, že si zaběháme na místě, které máme rádi, že se potkáme se Soňou, Michalem a Davidem, poznáme další nadšence do běhu a přestože už běžecké zkušenosti máme celkem bohaté, tak se třeba i něčemu přiučíme. A bylo tomu tak: co již známe, jsme si upevnili a co nového jsme se dozvěděli, jsme si hned vyzkoušeli a přijali za své. David má totiž vynikající schopnost své znalosti a zkušenosti předávat dále a to každý opravdu neumí. Suma sumárum, byly to tři velmi přínosné dny v neskutečně milé společnosti. No a třešničkou na dortu bylo vynikající jídlo! Jedinou chybkou bylo, že kemp tak strašně rychle utekl.

  1. Author

   Marti moc díky! David je naprosto skvělý a dovede každého nadchnout. Děkujeme, že jste u toho byli s námi, moc rádi jsme vaši úžasnou běžeckou rodinku zase viděli. Ano, uteklo to raketově!

Leave a Reply