Jak se běhá v noci s Flashpackem

Kdykoliv jedeme autem a na poslední chvíli zahlédneme chodce nebo běžce v tmavém oblečení bez jakýchkoli reflexních prvků, ptáme se sami sebe – nevidí řidiči na poslední chvíli také nás? Odpověď jsme našli při prezentaci nejnovější zimní reflexní běžecké kolekce od Nike Flashpack a také ji trochu otestovali.

MICHAL:

Zejména teď, v podzimních a zimních měsících, kdy je tma již poměrně brzy, je potřeba volit oblečení, které zajistí, abychom byli včas a dobře viditelní. Proto mne okamžitě zaujala nová kolekce od Nike – Flashpack. Oblečení, které skvěle vypadá a přitom je perfektně vidět.

Kombinace oblečení od bot přes kalhoty, vestu až po bundu, zajistí, že za každého počasí je v čem dostatečně viditelném běhat. Flashpack v sobě kombinuje perfektní viditelnost, voděodolnost a poutavý vzhled.

Viditelnost zajišťuje výrazný reflexní potisku. Ve dne je tento potisk téměř neutrální a vytváří pouze zajímavou texturu. V noci po osvětlení reflektory aut nebo čelovkou protiběžce se rozzáří jako polární záře. Běžec je tak zcela nepřehlédnutelný a jasně o sobě dává vědět.

Voděodolnost zajišťuje membrána, přes kterou boty a bunda odvětrává, ale nepropustí dovnitř vodu a chrání proti větru. Nemusí se tak bát vyběhnout ni v tom nejnepříjemnějším počasí, kdy padá mokrý sníh a na zemi je poloroztátá břečka.

Vzhled jen zcela samostatnou kapitolou této kolekce. Kombinace jednoduchosti a rafinované kombinace barev evokující polární záři nás prostě dostává.

SOŇA:

Po představení kolekce v prodejně Nike na Příkopech jsem absolvovala v testovacích botách Flashpack Lunar Glide běžecký trénink ( Michal boty otestovat nemohl – má moc velkou nohu a neměli jeho velikost). Mám už dobrou zkušenost s reflexní kolekcí bot Nike z minulého roku – běhám v Nike Free 5 – Flash edice. U obou kolekcí se mi líbí, že boty jsou voděodolné – ideální tedy do deště nebo do tajícího sněhu či kaluží. Nová kolekce je ještě hezčí v tom, že boty mají duhový odlesk. V Glidech se mi běželo skvěle a ihned mi padly. Samožejmě, nejde soudit jen z jednoho tréniku, ale můj první dojem byl výborný. Oblečení jsem zatím viděla jen na trenérech, musím však říct, že design se opravdu povedl na jedničku.

CO NA TO OBA?

Michalovým favoritem je vesta Nike Aeroloft Vest Flash, Soňa si zamilovala bundu s kapucí Nike Shield Flash Max Running Jacket a také reflexní legíny. Shodujeme se v jednom, kolekce jako celek je nejhezčí ucelenou kolekcí na letošní zimu. Jediné mínus vidíme v ceně. Pokud si budete chtít pořídit celý outfit, sáhnete si do kapsy dost hluboko.

 

1 komentář

Leave a Reply