Moje první stovka

Za posledních pět let se mi dost výrazně změnil život, velký dík za to patří běhu. Pomohl mi zhubnout, srovnat se se svým životem, najít svojí lásku a začít něco dělat něco, co mi dává smysl. Motivovat lidi kolem sebe, aby také pro sebe něco udělali, aby změnili svůj život a žili naplno. Ne tak, jak se to od nich očekává, ale tak, aby jim jejich život dával smysl.

Za tu dobu jsem naběhal tisíce kilometrů a nesčetně závodů. Každý kilometr mi pomohl pochopit tak trochu sebe, tak trochu přírodu a trochu běh. Zjistil jsem, že už nechci jen utíkat, ale věnovat se běhu právě kvůli poznávání. Proto jsem se rozhodl, že i když letos budu běhat své oblíbené závody, udělám také něco jen tak, proto abych poznal vlastní limity, naučil se něco o svém těle a o přírodě. Poběžím svojí první stovku. Mimo závod, jen tak krásnou přírodou a sám.

Protože kolem sebe vidím stovky běžců, kteří se bezhlavě pouštějí do takových akcí, jako je třeba B7, Krakonošova stovka, Pražská stovka a podobné extrémní výzvy, bez toho, aby se na něco podobného připravili, já to chci udělat jinak. Chci tomu věnovat přípravu, takovou, kterou si daná vzdálenost a převýšení zaslouží.

Cílem v tomto případě nebude pouze zaběhnout vzdálenost, ale celková změna. Chci se před svou první stovkou dostat s váhou na 81 kilo. Chci natrénovat tak, abych tu vzdálenost zvládl bez hrozby zranění a přetížení. Zároveň chci trénink koncipovat tak, abych při něm zvládl svůj normální život a nepřetrénoval se.

Vyhledám proto v nejbližších dnech pomoc odborníků, kteří mi pomohou připravit jídelníček. Pomohou mi se sestavením tréninkového plánu, zoptimalizovat trasu, tak aby byla co nejzajímavější a celkově mi pomohou se zvládnutím této výzvy.

Ve stejnou dobu povede svoji přípravu na svůj první maraton také Soňa. Oba dva se s vámi podělíme o to, jak trénujeme a jak nám to jde. Nakonec se také tady na našem blogu dozvíte, jak to všechno dopadlo. Budeme rádi za vaši podporu!

 

 

 

Leave a Reply