7 důvodů, proč je dobré být o Vánocích běžcem

A je to tady! Svátky jsou za dveřmi! O dárcích na poslední chvíli jsme již psali. Tak si je můžete užívat plnými doušky a vytěžit z nich opravdu maximum:

1. Můžete jíst cukroví, kolik chcete

Kdo by chtěl přibrat? Jenže odolat všemu tomu výborném jídlu a hlavně domácímu sladkému cukroví, které je na každém stole, prostě nejde. Když si ale naordinujete trénink, tak třicet minut po něm tělo efektivně spaluje vše, co mu dáte. Tedy i cukroví. Když ho zvládnete zdlábnout v rozumné míře do půl hodiny, nemusíte mít žádné výčitky svědomí, naopak sacharidy udělají tělu dobře.

2. Vyhnete se návštěvám

Ještě za sestřenicí z jednoho kolene, za tetou z druhého, k prapra strýcovi. Sedíte na návštěvě, nějak se nechytáte s tématy a tomu na vás všude útočí tuny jídla a pití. Když si nedáte, urazíte, stejně tak, když se nezapojíte do hovoru. Je to fajn, ale čeho je moc, toho je příliš. Když však rodině sdělíte svůj veledůležitý tréninkový plán (přes který nejede vlak) tak si nakonec pojedou po návštěvách sami. Ano – je vám moooc líto, že zrovna musíte trénovat v tuto dobu. 🙂

3. Budete se kochat

Když se setmí, je trénování ve tmě občas nuda – není totiž čím obelstít hlavu. Avšak o Vánocích to je jiné. Mnozí venku propadli kouzlu barevných blikajících světýlek a tak si budete při běhu připadat, jako byste běželi kouzelným světem – tady kometa, tam stromeček, jinde svítící sněhulák. Paráda!

4. Stanete se miláčkem kolemjdoucích

Stačí, když si na hlavu dáte santaklasovskou čepičku nebo si oblečete vánoční svetr se sobem. K tomu ještě rolničky a hned budete středem pozornosti – všichni vás budou zdravit, přát vám k Vánocům a smát se. Veselý vánoční běžec. To je ono! No co víc si přát?

5. Běžecká trasa bude jen vaše

I velcí milovníci běhu o Vánocích povolí a zůstávají raději v zajetí tepla domova, dobrot a pohádek. Jindy narvané běžecké trasy, které skoro připomínají běžecké dálnice, se tak mění v místo, které je teď jenom vaše a vy si tam můžete vychutnat téměř zenový klid.

6. Dostanete konečně to, co se vám líbí

Pokud jste běžecký maniak, je celé rodině jasné, že jediné, z čeho budete mít radost, je něco, týkající se běhu. Taková hezká knížka nebo něco funkčního na sebe je prostě pecka (na rozdíl od sady ponožek, pantoflí nebo stého pyžama) udělá vždy obrovskou radost. A teď, o svátcích, bude taky hodně času vše pořádně otestovat. A co když se netrefili? Vše se dá naštěstí v pohodě vyměnit!

7. Je dostatek času na trénink

Většina z nás si o Vánocích udělá čas a mezi svátky si vezme volno. Je to ideální čas na trénink, který si můžete dopředu naplánovat. Nikam nespěcháte, takže si můžete naordinovat pomalé, dlouhé běhy, které jsou pro toto období ideální k tomu, aby jste na jaře byli v té co nejlepší běžecké formě.

7 komentářů

    1. Co konkrétně máš namysli? 😉 Jinak sepsali jsme to oba… Podložené je to v něčem zkušeností v něčem znalostmi a v něčem je to prostě humor 😉

      1. No, tak postupně: Můžu jíst cukroví, kolik chci. To nedělám ani během roku, protože mám své tělo rád 🙂 Vyhnete se nenáviděným návštěvám. Ty neznám a tudíž ani neprovozuji 🙂 Můžete se kochat. No budiž 🙂 Stanete se miláčkem kolemjdoucích. Cože,sakra, že já to nezjistil dřív, běhal bych mnohem dřív, tak od puberty aspoň 😀 Budete mít běžeckou trasu jen pro sebe. Ach to ego 😀 Dostanete konečně to, co se vám líbí. No, to jakože každý rok dostanu věci, které se týkají jen běhu? Uhhh, život je mnohem rozmanitější a netočí se jen kolem běhu. I bez běžeckých potřeb od svých známých dostávám cenné dary. Třeba jejich přítomnost 🙂 Takže asi tak no 🙂

        1. Miroslav Knedla, nech si ke svym cennym darum nadelit take trochu nadsazky a humoru. Me se clanek libil 😉

Leave a Reply