Soniných 5+1 tipů, které doporučuje v srpnu

Oba rádi čteme články se zajímavými osobními tipy, proto jsme se rozhodli, že každý měsíc  vybereme to nejzajímavější, co nás zaujalo a co teď stále používáme. Začínáme mnou. Bez čeho se nyní neobejdu?

Proti slunci: abych si nespálila při běhu obličej a nos

Jako kosmetická redaktorka jsem toho tolik o škodlivých účincích UV záření četla a vyslechla si, že v tomto jsem velmi poctivá a když jdu ven, tak si obličej chráním. Zejména když jdu běhat a jsem na slunci, je to obzvlášť nutné, protože se jinak spálím. Už několik let používám jen přírodní opalovací přípravky, které neškodí kůži, ani přírodě. Toto léto nevycházím bez opalovacího krému od korejské Whamisy, který je v praktickém kompaktním balení. Stačí ho jen otevřít, zmáčnout aplikátor a objeví se dávka krému, který se nanáší na pleť speciální houbičkou. Výborně chrání (má SPF 50+), je odolný potu, vodě i dešti a můžu ho mít stále s sebou. Velmi dobře se i nanáší a pleť rozjasní, má i v sobě i zrcátko takže ho lze nanést kdykoliv a kdekoliv, dokonce i když mám neumyté ruce.

Pro běhání na silnici: boty lehké jak pírko, které podpoří rychlost

Moc ráda testuji běžecké boty. Když se mi dostaly do rukou nové UltraRide od Pumy, byla jsem nadšená nejenom krásným designem, ale také jejich váhou. Jsou lehoučké – moje 37, 5 mají pouhých 200 gramů, takže je na noze téměř necítím. Jsou výborně odvětrané, což nyní, v letních tropech opravdu oceňuji. A jaké jsou při běhu? Rychlé a poskytují při běhu perfektní kontrolu, skvěle si vedou i při sebězích. Čím více do nich šlapu a běžím rychleji a agresivněji, tím více makají. Jsou stabilní a připadá mi, že mě zrychlují. Pod patou mají speciální „díru“, která zaručuje stabilitu ve střední části chodidla. Tyto boty mě zkrátka hodně baví a běhám teď v nich mimo traily téměř pořád. Na sobotních závodech v Liberci jsem dokonce zjistila, že se nezaleknou ani lehčího terénu.

Proti pocení: přírodní deodorant, který funguje

Najít přírodní deodorant, který bude účinný přes den, ale i při sportu, je velmi těžké. Ale já ten svůj objevila. Je určený přímo pro sportovce a jmenuje se Saint Charles. Tato rakouská kosmetika má dlouhou historii – už v roce 1886 totiž vznikla stejnojmenná vídeňská lékárna. Deodorant je tak balený ve stylové kovové krabičce a má krémovou texturu, takže se do podpaží nanáší a aplikuje jako krém – prsty. Obsahuje včelí vosk, kokosový olej a také kukuřičný škrob. Nádherně voní po éterických olejích z máty a ze smrku a na kůži zanechává chladivý pocit, takže je na léto ideální! Líbí se mi, že když běhám nebo cvičím jógu, tak pak nepáchnu. Ano, tělo se přirozeně potí, avšak pot se nerozkládá a nejde cítit. I když je tento deodorant dražší, tak za mne se investice do něho vyplatí.

Proti nepříjemnému hmyzu: voňavý a účinný repelent

Toto léto jakobych byla magnetem na všechny mušky, komáry a jiné létající potvory. Pokud je nemám nalepené na čele, tak jsem celá dopíchaná a zejména v lese mě tento hmyz terorizuje nálety okolo obličeje a poštípáním po celém těle. Jenže já si na sebe jen tak něco nedám a zejména ne chemický repelent. Našla jsem ale přírodní – jmenuje se Tick-a-Tack. Svěže voní po citrusech, takže ho mám vlastně i jako voňavku – osvěží, provoní a hmyz díky němu na mne už nejde. Malé balení je praktické a vozím ho vždy s sebou na cesty nebo na tréninky.

Hydratace po doběhu: nápoj, který mě dostává zase do formy

Tato horka jsou pro mne náročná, potím se jako v sauně a o běhu ani nemluvím. Po tréninku jsem pak úplně dehydrovaná a to i když piju. Od Michala jsem okoukala, že pak vždy používá jeden sportovní nápoj – po doběhu si namíchá Magneslife Active Drink. On má rád citrónový, já pomerančový. Obsahuje vitamíny, minerály – jako je hořčík a draslík další účinné složky, které organismus skvěle hydratují  a dopľnují to, co po výkonu potřebuje. Prášek se má míchat s 250 ml vody, ale mně vyhovuje dát ho do většího množství vody. Navíc se mi líbí, že jednotlivé drinky jsou samostatně balené, takže je můžu mít kdykoliv po ruce.

Extra tip pro stylové běžkyně: kabelka s běžeckým příběhem

Kabelka sice nezlepší moje běhání, ale je to věc, která mi dělá radost a kterou ráda nosím mimo moje sportovní aktivity. Prostě i v běžném životě chci být hezká a vypadat žensky. A tato kabelka má příběh a vlastně mě k ní dovedlo právě běhání. Seznámili jsme se totiž s Davidem – triatlonistou a skvělým běžcem, se kterým jsme se jednou byli proběhnout v Prokopském údolí. David nám začal vyprávět, že rozjíždí jeden zajímavý projekt, že podpořil svojí známou, Markétu Folberovou, která začala vyrábět v Česku kvalitní kožené kabelky a dala jim jméno podle svého příjmení – FOLBEUR. Když jsem „folbeurku“ (tak se totiž těmto kabelkám familiérně říká) poprvé uviděla, hned si ji zamilovala. Oranžová barva rozzáří každý outfit a je opravdu velmi precizně ušitá z luxusní italské kůže. Od určitého věku dodržuji jedno pravidlo: raději jen pár věcí a kvalitních, než plno levných, které mi nevydrží.

Článek vznikl díky ve spolupráci s výše uvedenými značkami. 

4 komentáře

  1. Soni, prosím tě, kde kupuješ deodorant a opalovák? Moc děkuji. Kamila

    1. Author

      Ahoj Kami, opalovák je z Puredistict.cz a deodorant z Byssine.com. Měj se krásně!

  2. Já používám Anti salt od Nutrendu a v kombinaci s kávou je to super nakopávač,..

Leave a Reply