Otestovala jsem: 4 moje tipy pro stylové běžkyně

Co si budeme povídat – moc ráda běhám a hýbu se, ale chci přitom vypadat hezky. Kromě mých oblíbených klasických sportovních značek jsem narazila na takové, které sice nemají tak silnou reklamu, přitom jsou ale velmi originální a já si je zamilovala. Tady je můj výběr: 

Kari Traa

Tuto norskou značku jsem poprvé zaregistrovala na olympioničce Evě Samkové, je to totiž její oblíbený brand. A aby ne, když se osobně zná s jeho zakladatelkou – také olympijskou vítězkou v akrobatickém lyžování Kari Trou, podle níž značka nese jméno. Kari vymyslela velmi slušivé oblečení, které hned poznáte podle norského vzoru – mají ho některé mikiny, funkční prádlo i doplňky. Když jsem loni byla na sportovním veletrhu ISPO v Mnichově v jejich expozici, nevěděla jsem, kam dřív s očima.

Co jsem otestovala:

Mikinu, legíny a čelenku. Příjemná fleecová mikina není primárně určena k běhání. I když pot odvede dobře, nosím ji spíše na závody, kde mne před startem zahřeje nebo se hodí na hory či na lyže. V legínách jsem běhala i jezdila na kole. Mají vyšší pas, dobře sedí a nedřou. Čelenka je zevnitř zateplená a hodně široká, takže v zimě skvěle nahradí i čepici.

Lolë

Kanadskou značku Lolë jsem objevila úplně náhodou, vykoukla na mě na Instagramu a hned jsem jí propadla. Je dost známá ve světě hlavně jako jogínský brand – jejich žlutá podložka na jógu se žlutou termo lahví jsou ikonické produkty a v jejich bílých legínách dříve cvičívala i nynější vévodkyně ze Sussexu – Meghan Markle. Avšak Lolë nedělá jen věci na jógu, ale také oblečení na běhání, na další sporty a na volný čas.

Co jsem otestovala:

Jógu mám ráda už více, než patnáct let. Je pravda, že někdy mám období, kdy na ni chodím více a jindy méně, každé ráno ale cvičím a tam je taky zastoupená. Testování jsem nejvíce podrobovala legíny. Mají velmi vysoký pas, který drží a ani při velmi krkolomných pozicích nikde nic neleze. Když jsem v nich běhala, myslela jsem si ze začátku, že mě budou svírat v pase, ale vůbec jsem je na sobě necítila a byly velmi komfortní. Na zadní straně mají síťované vsuvky, takže dobře odvětrávají. Moc mám od  Lolë ráda i žlutou podložku, ruce ani nohy po ní při cvičení nekloužou a vypadá moc hezky. A také nedám dopustit na bílé triko s dlouhým rukávem, které je tak příjemné, že ho nazývám mazlící.

LASOUL

Tuto nádhernou originální českou značku jsem objevila zase náhodou, na internetu. Stojí za ní Martina – krásná a výjimečná žena, jejíž manžel je známý biker. A protože má kolo také ráda a často jezdí i na kolečkových bruslích, řešila, co si na ně obleče. Žádný cyklo dres ji moc nevyhovoval. Buď byl funkční nebo nehezký. Tak nelenila a prostě si vymyslela svoji značku, pod kterou vymýšlí a produkuje krásná funkční sportovní trika s dlouhým i krátkým rukávem, která prostě vypadají dokonale.

Co jsem otestovala:

Do oka mi okamžitě padlo funkční triko s dlouhým rukávem s potiskem Flamingo. Není určené přímo na běh, ale právě na kolo, na brusle nebo třeba na túry. Běhat se v něm však dá skvěle. Má vzadu malou kapsičku, kam se vejdou klíče i kapesníky nebo gel. Plameňáci byly moje okamžitá volba. Jsou prostě krásní! Je škoda je schovávat pod bundu a tak se těším, až ho na jaře vytáhnu samotné. Kdo triko na mně viděl, okamžitě se ptal, odkud je. Navíc mě moc potěšilo krásné balení v originální krabičce s milým vzkazem, který dostane každý.

Björn Borg

Milovníci tenisu si jistě vybaví legendárního švédského tenistu, který kraloval světovým dvorcům bílého sportu. Jenže když Björn skončil se svojí profesionální kariérou, založil si úžasnou značku sportovního oblečení, které je určená nejenom na tenis, ale také na lyže, na golf, i na běhání. Poprvé jsem v něm v létě uviděla svoji kamarádku Janu, která si ho vzala na náš společný výběh a hned se mi zalíbilo. Kralují mu výrazné nápisy, ale najdete tu kousky i bez brandu.

Co jsem otestovala:

V Indii jsem běhala ve funkčním tílku, které má zajímavé i záda, ramínka jsou překřížené. Dobře odvádělo i ve velkém horku pot a osvědčilo se mi také při jiných cvičeních, třeba při józe. Od Björna nosím ráda i červenou mikinu, tu ale beru spíše jako volnočasovou nebo když je zima, použiji ji třeba po závodě nebo na začátku jógy. Líbí se mi na ní Björnův podpis, který často ale nikdo nemůže přečíst.

8 komentářů

  1. Ahoj. Mne sa veľmi páči slovenská značka Abraka, neviem nakoľko sú veci kvalitné na behanie, ale sú prenádherné ! Skús pozrieť 🙂

  2. Ještě krásný věci má Pura Vida a Lalavoom 😉

  3. Ahoj Soni, mohla bys prosím někdy napsat článek / recenzi na dámské zimní běžecké bundy? Určitě máš zkušenosti s různými značkami. Předem díky, Hanka.

Leave a Reply