3+3 důvody, proč jsme zamilovaní (nejen) do běhu

Svátek všech zamilovaných je tady. My ho slavíme jak jinak, než běháním. I to může být romantické: při něm jsme se seznámili i při něm vzali. Proč ho tak máme rádi?

SOŇA

Jsem díky němu šťastnější

Běhat jsem nezačala kvůli kondici nebo kvůli postavě. Běhání mě dostalo tím pocitem, který při něm mívám a to je pocit neskutečné volnosti a štěstí. Když běžím, jsem šťastná. Těžký den se rázem promění v lepší, neřešitelné věci se po běhu zdají lehčími. Čistí se hlava a vše je najednou lepší a jednodušší.

Mění mi můj život

Běhání mi před pěti lety totálně obrátilo mé dny. Změnila jsem svůj životní styl, přestala přemýšlet nad nesmysly a našla si koníčka, který prostupuje každý můj den. Při něm jsem potkala Míšu – toho nejlepšího chlapa na světě a proto jsem si ho i vzala za muže, protože s ním je vše hezčí a vždycky je u mne, když to nejvíce potřebuji. K tomu jsem poznala i plno zajímavých lidí, při běhu se dostanu tam, kam bych se jinam nedostala. Otevírá mi nové obzory a učí mě novým věcem. Díky němu jsem lépe poznala sebe samu a stále se poznávám. Zní to jako fráze, že běhání mění životy, ale v mém případě je to velká pravda.

Pomáhá mi poznat místa jinak

Všude, kam cestuji, běhám. Bez běžeckých bot a oblečení nikam nejedu. Díky tomu tak objevujeme místa rychleji a také podrobněji. Díky běhání se v zahraničí člověk pozná lépe s místními lidmi. Třeba v Indii dva běžící Evropani pralesem nejsou úplně obvyklí. To se pak k vám přidá půlka vesnice a hned tají všechny ledy.

MICHAL

Můžu se díky němu najíst

Nezastírám – mám rád jídlo. Běhat jsem začal při 120 kilech a díky běhu jsem se dostal zase na hodnotu, za kterou se nemusím stydět. Díky běhu jsem si ji také dlouho vcelku držel. A když jsem v posledním roce hodně změnil stravu. Pomohlo mi to snížit váhu ještě více, ale díky běhu si můžu dovolit občas něco nezdravého, ale tááák dobrého.

Vyplavuje stres

Neumím žít jinak, než v extrémním shonu a běh je okamžik, kdy mám čas jen pro sebe. Jsem sám se sebou a celý se zklidním. Bez něj bych se zkrátka musel už dávno zhroutit. Není nic lepšího po těžkém dni v práci, než vyběhnout a jen tak nechat myšlenky plynout volně prostorem.

Našel jsem svou lásku

Jsou to už čtyři roky, co jsem poznal Soničku. Jen díky běhu a při běhu. To je zkrátka něco, co pro mně znamená strašně moc. Od té doby mě podporuje ve všech mých šílených nápadech, podrží mě, když si myslím, že je toho na mě moc a rozesměje mě, když se mi zdá, že mi není do smíchu. Naopak když je nám do smíchu oběma, je o to tolik intenzivnější, že vím, že každou překážku společně zdoláme. Kdyby pro nic jiného, tak pro lásku, kterou jsem získal, miluji i běh.

2 komentáře

  1. Veľmi pekne spísané. Stotožňujem sa skôr s Michalom. Možnosť vypnúť a zajesť si nezdravého vďaka spáleným kalóriám je na nezapatenie. 🙂

Leave a Reply