Čím mě rozčilují běžci

Miluji běhání, ale jsou běžci, kteří mě opravdu dokážou naštvat. Není to nic zlého, spíše naopak – každé takové naštvání totiž člověka posouvá dál. A co mě tedy dokáže pěkně rozdráždit?

Běhají, když já nemůžu

Tak toto mě fakt nadzvedává ze židle: musím dodělat projekt, sedím u pracovního stolu a venku se někdo prohání a může si v klidu běžet, kdežto já musím ještě nejmíň dvě hodiny bušit do počítače a namáhat hlavu, než budu moct obout boty a vyrazit. Ještě horší to je, pokud mám zranění nebo jsem nemocný. To už často doslova přicházím o hlavu a jen tiše skřípu zuby.

Jsou rychlejší

S naprostou jistotou mě jiný běžec rozčiluje, když běží rychleji než já. Co je to za drzost mě předbíhat? Jenže tohle naštvání je zároveň tou nejlepší motivací. Musím zkrátka makat, musím trénovat a příště ho zase předběhnu já.

Běhají dále

Je to podobné, jak s rychlostí. Když vidím, jak někdo uběhl nějakou bláznivou vzdálenost, jsem naštvaný hlavě na sebe, že na tohle ještě nemám natrénováno. Další motivace, které mě donutí pravidelně vstát a jít trénovat i ve dnech, kdy bych se na to nejraději vykašlal.

Běhají na místech, kde jsem ještě nebyl

Kromě běhání miluji cestování, a to vůbec nejlepší je spojit cestování s běháním. Proběhal jsem tisíce kilometrů na různých kontinentech, jenže stále zbývá spousta míst, kam bych se rád podíval. Když pak vidím na Instagramu místa, kde by se krásně běhalo, ať už jde o vrcholky hor, nebo zelené lesy, opravdu to těm běžcům v dobrém závidím.

Mají vychytávku, kterou jsem ještě nezkusil

Vychytávky mě baví. Nové hodinky, chytré hlouposti, které sice nemají vliv na výkon, ale umožňují se soustředit na nějaký aspekt běhu nebo zdraví mě strašně zajímají a rád je testuji. Když ale vidím nějakou vychytávku, kterou jsem si ještě nemohl osahat? No to přece není možné, co nejdříve ji musím také vyzkoušet!

6 komentářů

 1. Mě štvou když vidím jak se při běhu vznášejí,na přímo létají a já mám nohy těžké jsem rád že je zdviham. Mám při tom pocit že běžím dozadu než vpřed. Pro mne je to silná motivace.

 2. Zdravím, mě nejvice vadí, když vidím běžce co má sluchátka a běží pomaleji než já. V 80% se vždycky běžec lekne a tim mě ohrožuje. Jsou i tací co drží mobil v ruce a pár z nich už mobil upustilo. Se sluchátky tak maximálně na stadionu nebo na běžeckém pásu.

  1. To si nemyslím. Stačí je nemít puštěné na plné pecky a je slyšet co se kolem děje. Už jsem tak poslouchala i knihu a musím říct, že dobrý 😊 Každý to má jinak. Je to prostě o lidech asi jako vše.

   1. Author

    Ivano je to tak, ovšem celý článek je nadsázka. Nešlo o žádné moralizování 😉

 3. Ja myslela podle nadpisu,ze treba kdyz nezdravi apod.,ne,ze jsou v necem lepsi..to clovek muze uprimne zavidet,ale aby ho to rozcilovalo?:)

  1. Author

   Ja treba nezavidim, k tomu neni duvod, vyfreli si to, jsem nastvanu na sebe ze nemakam dost 😉

Leave a Reply