8 nejotravnejších věcí, které o Vánocích běžce pěkně štvou

Svátky jsou krásným časem, jenže když až moc zasahují do vašeho nejoblíbenějšího sportu, tak je to pak peklo. Tady jsou příklady, které mnohé vytáčejí do běla:

Při nakupovaní dárků stále pořizujete nové běžecké vybavení pro sebe

Nákupy jsou ošemetná věc, a i když se sebevíce snažíte vyhýbat nákupním centrům a eshopům, abyste si nekoupili zase nějakou novou běžeckou nutnost, tak před Vánoci se jim zkrátka nevyhnete. Proto nezbývá než zatnout zuby, a když něco vidíte, tak zhluboka dýchat a říkat si: „Nic nového nepotřebuji, nic zajímavého nevidím…“

Není čas na trénink, kdy chcete

Teď nejste pánem svého dne. Ten se řídí balením dárků, zabíjením kapra, přípravou Štědrovečerní večeře, vánočními zvyky a návštěvami. Kde ještě tady v tom všem najít čas na trénink?

Návštěvy nechápou, co vidíte na běhaní

I když hovory o běhání milujete, o Vánocích se to na rodinných návštěvách často hemží dotazy: To už zase jdeš běhat? Proč vlastně běháš? Co na tom vlastně vidíš? A podobné duchaplné věty, na které už se vám nechce odpovídat. Často si pak z nenadání uvědomíte, že si představujete, jak zrovna dobíháte nějaký krásný závod a vůbec nevnímáte dění kolem sebe.

Nemůžete na Štědrovečerní večeři v běžeckém

Kdo vymyslel slavnostní obleky a šaty? Proč se proboha nemůžeme u vánoční večeře sejít v běžeckém? Vždyť to je to nejslavnostnější oblečení ze všech! Navíc se skvěle hodí k rychlému startu na běh, i k rozbalování dárků. To úplně nejlepší oblečení jsou běžecké tílko, trenýrky a tretry. Protože pak máte jistotu, že budete u stromečku jako první.

Trpíte při dlouhém rozbalovaní dárků, protože nemůžete jít běhat

Ano. Děti tu chvíli milují, ale běžec by byl nejraději, kdyby se dárky dávaly už rozbalené. To sáhodlouhé rozbalování nespočtu vrstev papíru, navíc mnohdy postupně s obdivováním každého dárku jednotlivě trvá tak děsivě dlouho. Celou tu dobu už by jste mohli být někde venku v přírodě a polykat zimní vytrvalostní kilometry.

Musíte ukazovat, že máte radost i z neběžeckých dárků

Oooo, zase nové ponožky a to pyžamko, ach, to se v něm bude spát samo!  Aaaa tady svíčička a ty nové utěrky – to je taky bomba. Proč ale nikdo nepochopí, že i sto padesáté běžecké tričko vám vždycky udělá radost a že běžeckých ponožek taky není nikdy dost?

Musíte se bavit i o jiných věcech, než je běh

Proč musíte v rodinném kruhu po sto padesáté všem stále opakovat, co je nového v práci a v místě, kde žijete? Vždyť je to pořád do kola! Zato vaše výkony v běhu se mění a ta nová běžecká trasa, ta taky stojí za to!

Máte po vyběhané figuře

Odolávat všem těm hříšným (a kalorickým) pochutinám je nadlidský výkon. Zvlášť když je neustále máte na očích nebo když je nesmíte odmítnout z důvodů společenské neslušnosti. Takže pak jen vsát i z gauče se zdá být jako nadlidský výkon.

 

2 komentáře

  1. Vy si vážně myslíte,že rodič běžec čeká až děti rychle rozbalí dárky aby mohl pak rychle hned jít běhat??

Leave a Reply