Wings For Life World Run – Pomáhejme během

Wings for Life World Run pro nás není jen běh. Již tradičně se stavíme na start závodu, který nemá cíl, ale kdy cíl honí nás a věříme, že i naše drobná pomoc povede k výraznému lékařskému průlomu. Proč je tak jedinečný a proč se ho zúčastnit? 

Nejde totiž jen o zajímavý koncept, kdy vyrazíme společně se statisíci běžci po celém světě. Ve stejnou chvíli, kdy někde je ještě noc, jinde tak, jako ve Střední Evropě hodinu po poledni. Nevíme na jak dlouhý závod – musíme zvolit správné tempo a catcher car, který vyrazí půl hodiny po nás, je cílová čára. Koho dožene, ten je v cíli. Avšak ten hlavní smysl závodu, proč i my na něj vyrážíme do různých zemí je, že veškeré vybrané startovné jde na výzkum léčby poranění míchy.

Bylo pro nás obrovským zadostiučiněním, když se k nám dostala tisková zpráva o výsledcích nadace Wings For Life. Při jejím čtení nám až vyhrkly slzy do očí.

Dlouhá léta nám všichni tvrdili, že poranění míchy je definitivní a ochrnutí se nedá zvrátit. Jenže letos došlo k opravdovému průlomu.

Cílenou stimulací míchy a tréninkem se třem pacientům: Gert-Jan Oskamovi, Sabastianu Toblerovi a Davidovi Mzee podařilo ujít na páse bez podpory rukou více než kilometr. Něco takového by bylo ještě před pár měsíci považováno za holé sc-fi. „Je to úžasný pocit, uvidíme, jak daleko můžeme s touto technologií zajít,“ popisuje David Mzee, který se na vlastní nohy postavil po sedmi letech.

Když jsme začali nadaci Wings For Life podporovat, ani ve snu by nás nenapadlo, že se výsledky dostaví takto rychle. Motivuje nás to, abychom ještě více podpořili tuto skvělou věc. Proto s námi můžete běhat již několik týdnů právě pro nadaci tuto nadaci na výbězích Běhám s Running2 pro Wings for Life World run #WFLxRunning2 a připravovat se s námi na tento závod.

Poslední běh bude tento čtvrtek 25.4. v 18:20 z Mánesovy 63 a přihlásit se můžete na facebooku: Běháme s Running2.cz pro Wings for Life World Run

Pokud chcete celou nadaci podpořit ještě více, můžete na stránkách https://www.wingsforlifeworldrun.com/najít místo, kde se běží a vystartovat 5. května ve 13:00 středoevropského času spolu s námi. V Česku se bohužel dá běžet jen s aplikací v Praze, Hluboké nad Vltavou a Pardubicích. Na Facebooku má každý běh svou událost, kde se dozvíte mnohem více.

Praha: https://www.facebook.com/events/258047544883234/

Hluboká nad Vltavou: https://www.facebook.com/events/420809502063544/

Pardubice: https://www.facebook.com/events/636487573453864/

Pomozte nám podpořit tenhle skvělý projekt! Všichni máme ve svém okolí sportovce, kteří díky nepřízni osudu nemůžou chodit a běhat. Mnozí se s tím vyrovnávají tak, že se spolu s námi zúčastní tohoto závodu na kolečkových křeslech, přesto bychom je mnohem rádi viděli vedle sebe na nohou. A pevně věříme, že se jim to opravdu povede!

Leave a Reply